Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęto nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 03.07.2010

Śląscy policjanci przejęli kontrabandę alkoholu i papierosów. Prawie 74 tys. paczek papierosów i 230 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia ukryto w jednym z garaży w Sosnowcu. W proceder zamieszani są trzej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i funkcjonariusze z Sosnowca dotarli na teren jednej z posesji przy ulicy Szymanowskiego w Sosnowcu. W wynajmowanym garażu znaleziono papierosy i spirytus bez polskich znaków skarbowych. Łącznie w ręce stróżów prawa wpadło 73 808 paczek papierosów i 230 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

W sprawie zatrzymano trzech mieszkańców Dąbrowy Górniczej w wieku 30, 34 oraz 43 lat. Wczoraj Prokurator Rejonowy w Sosnowcu zastosował wobec 43-latka poręczenie majątkowe, a wobec dwóch kolejnych mężczyzn dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Sprawcy najprawdopodobniej będą odpowiadać za wprowadzanie do obrotu artykułów tytoniowych bez akcyzy, czym narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 780 tys. złotych. W więzieniu mogą spędzić nawet 3 lata.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony