Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację marihuany

Data publikacji 05.07.2010

Policjanci z Pruszkowa zlikwidowali kolejną plantację marihuany – w jednym z domów ujawniono prawie 500 sadzonek konopi indyjskich, filtry, lampy oraz inne urządzenia. Akcja jest kontynuacją czerwcowych działań, podczas których na terenie centralnej i północnej Polski zlikwidowano sześć nielegalnych plantacji.

Od kilku dni policjanci obserwowali jeden z domów w Sękocinie Starym. W piątek zauważyli na terenie posesji mężczyznę – okazało się, że był to właściciel domu, który przyjechał zobaczyć, jak zajmują się posesją wynajmujący go lokatorzy. Ustalono, że są to obywatele Wietnamu. To potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, że mogą mieć do czynienia z kolejną plantacją.

Okazało się, że w budynku, na dwóch kondygnacjach, były zainstalowane wentylatory, lampy grzewcze i filtry. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze warunki wzrostu prawie 500 sadzonkom konopi indyjskich. Były one różnej wielkości: od zupełnie małych po 1,5-metrowe krzaki. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i ustalają szczegóły sprawy.

Akcja jest kontynuacją czerwcowych działań, podczas których na terenie centralnej i północnej Polski zlikwidowano sześć nielegalnych plantacji. Zabezpieczono w sumie ponad 3 tysiące krzaków marihuany i blisko 20 kg gotowego suszu. Policjanci zatrzymali wówczas 12 obywateli Wietnamu, którzy zajmowali się tym przestępczym procederem.

(KSP / mg)
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony