Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w narkobiznes

Data publikacji 06.07.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili dwie duże realizacje wymierzone przeciwko producentom i handlarzom narkotyków. W wyniku tych działań kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych i usłyszało już zarzuty.

W połowie czerwca policjanci CBŚ przeprowadzili realizację w województwie mazowieckim, m.in. w Warszawie i Ciechanowie. Był to cios w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją amfetaminy na bardzo dużą skalę. Z informacji zgromadzonych przez CBŚ wynikało, że grupa w ciągu kilku lat swojej działalności wyprodukowała ponad 5 tysięcy kilogramów wysokiej jakości narkotyków. Środki odurzające były rozprowadzane głównie na terenie Warszawy, ale trafiały także do krajów Europy Zachodniej.

Dzięki tym działaniom funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, a kolejne 10 zostało doprowadzone do prokuratury z aresztów. Wśród osób, które usłyszały zarzuty za działalność narkotykową był lider grupy - 47-letni Marek A. ps. Baron. Realizacja przeprowadzona przez CBŚ pozwoliła na całkowite rozbicie grupy. Wszystkim aresztowanym grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Kolejna akcja została przeprowadzona pod koniec czerwca. Dokładnie o 6 rano 100 policjantów weszło jednocześnie do 17 mieszkań na terenie Warszawy. W ręce funkcjonariuszy wpadło 17 członków grupy zajmującej się dystrybucją hurtowych ilości heroiny w stolicy. Kolejnych dwóch mężczyzn zostało doprowadzonych z aresztu śledczego.

Ta sprawa miała swój początek jeszcze w październiku zeszłego roku, kiedy policjanci przy zatrzymanym dilerze zabezpieczyli około dwóch kilogramów heroiny i broń palną. Wtedy, dzięki zgromadzonym w śledztwie materiałom funkcjonariusze ustalili, że na terenie Warszawy działa grupa specjalizująca się w obrocie środkami odurzającymi. Po nitce do kłębka dotarli do osób powiązanych z szajką. Kiedy mieli już wystarczającą ilość dowodów przystąpili do realizacji sprawy. Z danych zgromadzonych przez CBŚ wynika, że grupa mogła wprowadzić na rynek około 300 kg heroiny.

W jednym z mieszkań na Pradze Południe policjanci CBŚ zabezpieczyli podrobione legitymacje policyjne, kajdanki, gaz, pistolet oraz znaczną ilość gotówki i dokumentów. Wobec 17 zatrzymanych sąd zastosował 3 miesięczny areszt. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

kj

Film Handlowali heroiną

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Handlowali heroiną (format flv - rozmiar 3.35 MB)

Powrót na górę strony