Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 06.07.2010

Blisko dwa tysiące litrów zabezpieczonego spirytusu – to wynik wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy Służby Celnej. Podczas akcji zatrzymano mieszkańca Siedlec, który samochodem przewoził nielegalny towar.

W niedzielę, w wyniku działań podjętych przez policjantów z KMP w Siedlcach, zatrzymano Dariusza P. - mieszkaniec Siedlec przewoził 290 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej udali się do miejscowości Skórzec, gdzie weszli na teren jednej z posesji. Na miejscu odkryli nielegalną linię do produkcji alkoholu. Zabezpieczyli 1695 litrów spirytusu, instalacje do jego odkażania oraz butelki i nakrętki do butelek.

Straty, jakie poniósłby Skarb Państwa z tytułu nielegalnej działalności mężczyzny, oszacowano na kwotę 124 tysięcy złotych. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia osób powiązanych z nielegalną rozlewnią oraz miejsc, do których mógł trafić trefny alkohol. Zabezpieczony spirytus zostanie poddany szczegółowym badaniom.

(KWP w Radomiu / pp)

Powrót na górę strony