Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 07.07.2010

Sześciu mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe zatrzymali policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Są to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, jest wśród nich dostawca z Małopolski. Jeden z dilerów sprzedawał, marihuanę, amfetaminę i tabletki extasy, swoim stałym klientom.

Nad rozpracowaniem tej nieformalnej, połączonej handlem narkotykami grupy, policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie pracowali kilka miesięcy. Na początku zbierali i weryfikowali informacje. Te wskazywały, że mieszkaniec Krosna regularnie zaopatruje w narkotyki krąg swoich znajomych.

Policjanci dotarli też do człowieka, który dostarczał narkotyki krośnieńskiemu dilerowi. To mieszkaniec powiatu nowosądeckiego – mężczyzna z bogatą kryminalną przeszłością. Według policyjnych ustaleń, Sebastian Z. Regularnie zaopatrywał znanych sobie ludzi w narkotyki. Proceder trwał od jesieni ub. roku.

Kilka dni temu policjanci, o tej samej porze, weszli do mieszkań i domów czternastu osób podejrzewanych o udział w narkotykowym procederze. Przeszukanie pomieszczeń i zabudowań, z których korzystali handlarze, doprowadziło do zabezpieczenia 18 g marihuany, 16 g amfetaminy i niewielkiej ilość tabletek extasy.

Sześciu z zatrzymanych usłyszało zarzuty – odpowiedzą za udzielanie, wprowadzanie do obrotu, sprzedaż i nielegalne posiadanie narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Krośnie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, wobec pięciu zatrzymanych zastosowała dozory policyjny.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Podejrzanym grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / pp)
 

Powrót na górę strony