Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 08.07.2010

Policjanci z Pyrzyc zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w hali magazynowej na jednej z posesji. Do uprawy wykorzystywano specjalistyczne urządzenia mierzące wilgotność powietrza, czas nawadniania i naświetlania roślin oraz specjalny system wentylacyjny. Wartość zabezpieczonego narkotyku oszacowano na ponad milion złotych. Zatrzymano również 48-letniego mężczyznę. Za uprawę marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Działania pyrzyckich kryminalnych poprzedzone były wnikliwym wywiadem operacyjnym. Informacje wskazywały na to, że w pobliskiej miejscowości znajduje się plantacja konopi indyjskich. Kiedy już policjanci potwierdzili informacje, we wtorek podjęto decyzje o przeprowadzeniu akcji.

Policjanci wkroczyli na teren działki, w jednej z hal ujawnili łącznie 1300 sztuk sadzonek konopi indyjskich i 1000 sztuk krzewów wysokości ponad jednego metra. Do uprawy wykorzystywano specjalistyczne urządzenia mierzące wilgotności powietrza, czas nawadniania i naświetlania roślin. W pomieszczeniu był także specjalny system wentylacyjny. Podczas przeszukania domu należącego do właściciela hali funkcjonariusze znaleźli kolejną plantację. Tam znajdowało się 116 sztuk sadzonek i 60 sztuk metrowych krzewów, a także cztery worki suszu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonego narkotyku oszacowano na około 1 mln 300 tys. zł.

Obok hali, która wypełniona była roślinami, policjanci ujawnili dwa kolejne pomieszczenia przygotowane technicznie do rozpoczęcia kolejnej hodowli, a także specjalne pomieszczenie do suszenia narkotyku. Także strych domu był już przygotowany do przestępczego procederu.

Podczas realizacji policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który jest właścicielem hali. Sprawa ma charakter rozwojowy. Po zebraniu całości materiału dowodowego najprawdopodobniej usłyszy on zarzut uprawy konopi indyjskich, a teraz pozostaje do dyspozycji prokuratora nadzorującego postępowanie.

Za uprawę marihuany zgodnie z ustawą grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / js)

Film Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich (format flv - rozmiar 4.25 MB)

Powrót na górę strony