Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabijał ptaki dla zabawy

Data publikacji 08.07.2010

Policjanci zatrzymali 13-letniego mieszkańca gminy Choszczno, który z wiatrówki strzelał do ptaków. W ciągu 2 tygodni zabił 15 gołębi pocztowych i 2 kury. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, teraz o jego losie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Mężczyzna, który prowadzi hodowlę gołębi, powiadomił policję o zabitych ptakach. Hodowlę prowadzi on w miejscowości sąsiadującej z jego miejscem zamieszkania. Gdy pojechał sprawdzić stado okazało się, że brakuję części ptaków. Rozglądając się, znalazł skrzydło gołębia, w którym znajdował się śrut. Podejrzewając, że część ptaków ze stada została zastrzelona, zgłosił całą sprawę policji.

Okazało się również, że w ten sam sposób pokrzywdzona została jeszcze jedna osoba, której zostały zastrzelone dwie kury nioski. Policjanci zaraz po zgłoszeniu ustalili, że sprawcą jest 13-letni sąsiad mężczyzny, któremu zabito kury.

Mundurowi w mieszkaniu sprawcy zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której prawdopodobnie zabijano ptaki. Wczoraj 13-latek został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak wyjaśnił, strzelał do gołębi dla zabawy, a następnie wyrzucał je na pole. Kury zabił przypadkowo – rykoszetem, ponieważ celował w szpaki. O konsekwencjach jakie poniesie 13-latek zadecyduje sąd dla nieletnich.

(KWP w Szczecinie / js)

Powrót na górę strony