Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napaść na policjanta

Data publikacji 09.07.2010

29-letni mężczyzna, podejrzewany o kradzież transportera, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, staranował radiowóz i uciekł. Kiedy policjanci przyszli zatrzymać go w jego miejscu zamieszkania, był agresywny i zaatakował jednego z funkcjonariuszy widłami. Dopiero po oddaniu strzałów udało się obezwładnić 29-latka. Teraz odpowie między innymi za czynną napaść i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się w środę 7 lipca, kiedy funkcjonariusze zauważyli vw transportera, a w nim mężczyznę, który już wcześniej był notowany za różne przestępstwa kryminalne, między innymi kradzieże samochodów. Policjanci próbowali zatrzymać samochód do kontroli. Kierowca nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i staranował radiowóz. Policjant, który stał przy samochodzie, musiał odskoczyć w bok, by nie zostać potrąconym. Nawet oddane przez funkcjonariuszy trzy strzały nie powstrzymały 29-latka. Uciekł on, a skradzionego transportera porzucił kilkaset metrów dalej.

Kilkanaście godzin po zdarzeniu kryminalni zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. 29-latek podczas zatrzymania był agresywny, nie podporządkował się poleceniom policjantów. Ruszył z widłami na jednego z funkcjonariuszy i uderzył go. Dopiero dwa strzały oddane przez policjanta ostudziły jego zamiary. Został obezwładniony.

Teraz odpowie za czynną napaść na policjanta i naruszenie jego nietykalności, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Śledczy ustalają, czy aresztowany 29-latek ukradł transportera i czy ma na swoim koncie także inne przestępstwa.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Bydgoszczy aresztował na dwa miesiące 29-letniego mężczyznę.

(KWP w Bydgoszczy / js)

Powrót na górę strony