Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym - zatrzymany

Data publikacji 09.07.2010

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 22-latka, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę mundurowi znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające. Jak wykazały dalsze działania Policji, jest on poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Do funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego dotarła informacja, iż w jednym z kieleckich mieszkań może przebywać osoba poszukiwana. Policjanci niezwłocznie podjęli działania. Rozpoczęto obserwację rzekomego miejsca zamieszkania podejrzanego. Kryminalni zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Sprawne działania Policji doprowadziły do jego zatrzymania. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

Dalsze działania wykazały, że zatrzymany 22-letni mieszkaniec Kielc poszukiwany jest listem gończym za posiadanie narkotyków. Mężczyzna był już w przeszłości karany. Policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 22-latka. Znaleźli tam i zabezpieczyli 80 gramów marihuany, około 60 gramów amfetaminy, a także blisko 40 gramów haszyszu. Ponadto w ręce funkcjonariuszy wpadły fajki wodne, szklane lufki i waga elektroniczna.

Mężczyzna przyznał się policjantom, że ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie musiał wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie znalezionych u niego narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzewanemu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ps)

Powrót na górę strony