Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy w areszcie

Data publikacji 14.07.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech młodych mieszkańców Kielc, którym zarzucają włamania do samochodów i kradzieże. Na swoim koncie grupa ma 18 przestępstw. Kodeks karny za włamanie i kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Od dwóch miesięcy na terenie działania I Komisariatu Policji w Kielcach dochodziło do licznych włamań do samochodów i kradzieży mienia znajdującego się w ich wnętrzu. Schemat włamań był zawsze taki sam. W zaparkowanych samochodach sprawcy wybijali szyby i kradli przede wszystkim radia CB, radioodtwarzacze i radia.

Praca kieleckich kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawców włamań. W poniedziałek policjanci zatrzymali trzech młodych mieszkańców Kielc w wieku 16, 18 i 19 lat. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że grupa na swoim koncie ma nie tylko 16 włamań do samochodów, ale także włamanie do kiosku i rozbój. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Teraz ustalają paserów, którzy skupowali kradzione odbiorniki. Młodzi ludzie po nocy spędzonej w policyjnym areszcie (16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka) złożyli wyjaśnienia przed prokuratorem. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich. Dwaj jego starsi koledzy w więzieniu mogą spędzić nawet do 10 lat.

(KWP w Kielcach / js)

Powrót na górę strony