Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano strażaków-podpalaczy

Data publikacji 14.07.2010

Trzech mężczyzn podejrzanych o podpalenia młynów oraz budynków gospodarczych zatrzymali pionkowscy policjanci. 21-latkowie należeli do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach. Grozi im do 5 lat więzienia.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy, na terenie gminy Pionki, dochodziło do podpaleń młynów – pierwsze miało miejsce w maju. Na szczęście strażakom udało się ugasić zajęte ogniem zabudowania.

W czerwcu doszczętnie spłonął stary młyn w Janusznie. Po raz drugi podpalono również młyn przy ul. Zwoleńskiej – tym razem, mimo wysiłków strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej, ognia nie udało się opanować.

Na początku lipca spłonęły także zabudowania gospodarcze przy kościele w Pionkach. Straty powstałe w wyniku każdego pożaru sięgały kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci z Pionek zaczęli podejrzewać, że podpalenia budynków były celowe. W rozwikłanie sprawy zaangażowano pion operacyjny miejscowej komendy. Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu.

Funkcjonariusze z Pionek zatrzymali trzech 21-latków zamieszanych w podpalenia. Jak się okazało, dwóch z zatrzymanych to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Pionek. Podpalane przez siebie budynki pomagali później gasić.

Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny. Wszystkim trzem przedstawiono zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / pp)

 

Powrót na górę strony