Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziesięciu poszukiwanych w rękach policjantów

Data publikacji 16.07.2010

Ełccy policjanci, tylko w ciągu ostatnich czterech dni, zatrzymali dziesięć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości – były one poszukiwane wieloma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Przestępcy mają na swoim koncie liczne oszustwa, kradzieże z włamaniem, a także rozboje. Teraz wszyscy zatrzymani najbliższe miesiące, a niektórzy nawet lata, spędzą w więzieniu.

Tylko od poniedziałku do czwartku, policjanci z Ełku zatrzymali 10 osób poszukiwanych listami gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Najmłodszy z nich ma 20, a najstarszy 59 lat.

Na swoich kontach zatrzymani mają między innymi oszustwa, kradzieże z włamaniem i rozboje. Mężczyźni przez dłuższy czas ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie całej Polski – niektórzy przebywali także za granicą.

W przypadku, gdy policjanci ustalili, że osoba poszukiwana przebywa na terenie Unii Europejskiej, wydawany był za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Międzynarodowa współpraca bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty – zatrzymane osoby natychmiast deportowano do kraju.

Jeden z poszukiwanych przyjechał z Wielkiej Brytanii na wakacje do Ełku. Kryminalni ustalili, że 32-latek ukrył się w mieszkaniu swojej rodziny. Gdy zapukali do drzwi, nikt im nie otworzył. Wtedy do pomocy wezwani zostali strażacy, którzy rozstawili drabiny pod oknami na III piętrze. Zaskoczony mężczyzna, sam oddał się w ręce policjantów.

Wszyscy zatrzymani trafią do zakładów karnych i spędzą w nich najbliższe miesiące, a niektórzy nawet lata.

(KWP w Olsztynie / pp)

Powrót na górę strony