Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego

Data publikacji 20.07.2010

Tylko dzięki błyskawicznemu działaniu policjantów z nowodworskiej jednostki nie doszło do tragedii. Zaalarmowani funkcjonariusze uratowali tonącego w morzu, 21-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą.

Dzisiaj w nocy dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w morzu, na wysokości głównego zejścia do plaży w Stegnie, ktoś wzywa pomocy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, kilka metrów od brzegu zauważyli unoszące się na powierzchni wody ciało mężczyzny. Ich reakcja była błyskawiczna. Sierż.szt. Łukasz Rembowski oraz sierż. Krzysztof Dąbrowski funkcjonariusze z OPP Gdańsk, wyciągnęli tonącego na brzeg. Tam przeprowadzili akcję reanimacyjną i przywrócili mu czynności życiowe. 21-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą. Tylko od czerwca do lipca br. w akwenach woj. pomorskiego utopiło się już 20 osób. Pamiętajmy o korzystaniu z kąpieli tylko na strzeżonych kąpieliskach. Nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu lub po dłuższym przebywaniu na słońcu. Nie skaczmy na główkę do wody – pamiętajmy, że dno naturalnego zbiornika wodnego zmienia się. Miejmy pod czujną opieką dzieci.

(KWP w Gdańsku, mw)

Statystyka utonięć w Polsce >>
 

Powrót na górę strony