Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze w głowie coś zostaje

Data publikacji 20.07.2010

Zrobiliśmy, co należało. Coś nam w tej głowie zostało – tak skomentował całe zdarzenie jeden z trzech nastoletnich chłopców z Gostynina, którzy ujęli i przekazali policji sprawcę rozboju. Byli to trzej młodzi uczestnicy Pat-u, który odbywał się w Gostyninie. Dyskutowali wówczas z policjantami o skutkach brania narkotyków i o odpowiedzialności. Jak widać, także zwykła rozmowa kształtuje pozytywne zachowania i postawy.

W październiku ubiegłego roku w Gostyninie gościli uczestnicy Pat-u ze spektaklem „Black-out”. W zajęciach i spotkaniach w ramach tego programu profilaktycznego uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkół z powiatu gostynińskiego. Przedstawienie teatralne wystawiane w ramach Pat-u niosło ze sobą przesłanie antynarkotykowe, dlatego też głównym tematem rozmów z młodzieżą była profilaktyka antynarkotykowa i odpowiedzialność.

Niedługo po tym doszło do wydarzenia, o którym warto wspomnieć. Na wracającą wieczorem z kościoła 83-letnią kobietę, napadł mężczyzna. Uderzył ją, przewrócił i ukradł jej torebkę. Całe zdarzenie widziała grupka młodzieży. Trzech nastolatków ruszyło kobiecie na pomoc. Pobiegli za uciekającym sprawcą, dogonili go i przekazali policji.

Pokrzywdzona kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, udzielono jej pomocy lekarskiej. Postawa chłopców została doceniona. Spotkał się z nimi Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie oraz burmistrz miasta. Słów uznania i podziękowań nie szczędziła również pani Zofia, kobieta, która padła ofiarą złodzieja.

Dziś chłopcy będą uczestniczyć w kolejnym spotkaniu w ramach Pat-u, zostali bowiem zaproszeni przez organizatorów na rozpoczynający się w Karolinie V Przystanek Pat.

(KPP w Gostyninie / js)

Powrót na górę strony