Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekinier pod naczepą

Data publikacji 21.07.2010

Większość z nas pamięta poruszający film w reżyserii Macieja Dejczera pt.: „300 mil do nieba”, gdzie dwóch braci ucieka za granicę pod naczepą ciągnika siodłowego. Na podobny pomysł wpadł 20-letni Litwin, który ukrył się pod naczepą i w ten sposób uciekł z zakładu karnego na Litwie.

17 lipca, obywatel Litwy powiadomił dyżurnego komendy w Sochaczewie, że pod naczepą kierowanego przez niego ciągnika siodłowego ukrył się nieznany mu człowiek. Patrol natychmiast udał się do miejscowości Młodzieszynek. Policjanci zastali tam młodego, zmęczonego mężczyznę, nieposiadającego dokumentów ani jakichkolwiek środków do życia.

W trakcie wykonanych czynności ustalono, że Tomas R. jest uciekinierem z litewskiego więzienia. Odbywał karę 9 lat pozbawienia wolności w jednym z litewskich zakładów karnych. Podczas pobytu w jednostce resocjalizacyjnej zatrudnił się przy produkcji wyrobów z drewna. Gdy tylko nadarzyła się możliwość ucieczki, mężczyzna skorzystał z niej i wyjechał, niezauważony przez strażników, pod naczepą pojazdu. W taki sposób dostał się do Polski.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie, lecz gdy tylko odzyskał siły zniszczył kraty w oknie pomieszczenia, usiłując uciec.

18 lipca do Sądu Rejonowego w Sochaczewie wpłynął wniosek o zastosowanie aresztu, zgodnie z artykułem 101 ust.1 Ustawy o Cudzoziemcach. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Wczoraj (20 lipca) 20-letni Tomas R. został przewieziony do zakładu karnego. Jednocześnie z Litwy przysłano Europejski Nakaz Aresztowania. W związku z tym prowadzone będą czynności związane z przekazaniem uciekiniera stronie litewskiej.

(KWP w Radomiu / pp)

Powrót na górę strony