Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Przystanek PaT wystartował!

Data publikacji 22.07.2010

Trzy, dwa, jeden, zero… START! Ruszył V Przystanek PaT! Przystanek, na którym spełniają się marzenia. Od rana przyjeżdżali uczestnicy z całego kraju. Ci, którzy na Przystanku są już nie po raz pierwszy, witali się serdecznie i wspominali akcje z ubiegłych lat.

O godz. 14.00 na sali widowiskowej zasiedli instruktorzy, kadra, uczestnicy Akcji oraz zaproszeni goście. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowały panie: Wicedyrektor Departamentu Analiz i Nadzoru Agata Furgała oraz Naczelnik Elżbieta Rusiniak. Otwarcie Akcji swoją obecnością uświetnili również:

• Zastępca Komendanta Głównego Policji gen. Waldemar Jarczewski,
• Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy Karolina Malczyk-Rokicińska,
• Dyrektor Biura Prewencji insp. Michał Czeszejko-Sochacki,
• Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Tadeusz Bereda,
• Starosta Powiatu Pruszkowskiego Elżbieta Smolińska,
• Dyrektorzy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” – Ryszard Grąbkowski i Bogusław Kołodziejczyk,
• autor kampanii „Kocham nie biję, kocham reaguję” – Konrad Wojterkowski.

Uroczystość rozpoczęła Aleksandra Grudzińska piosenką z repertuaru Czesława Niemena „Obok nas”.

Następnie wystąpili: Agnieszka Rawdo, która wraz z grupą przyjechała na Przystanek PaT z Wilna oraz polski Michael Jackson – trzynastoletni Marcin Małecki talent taneczny odkryty podczas wrocławskiego konkursu „Slummer 2010”.

Po występie Szef Akcji zaprosił na scenę Paulinę Grabowską, nastoletnią mieszkankę miejscowości Grunwald, która kilka dni temu w programie „TVN Uwaga” opowiadała o swoich marzeniach o występie na estradzie. Za sprawą PaTu to pragnienie się urzeczywistniło. Przy akompaniamencie zespołu na czele z Robertem Osamem Paulina zaśpiewała piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Były gromkie brawa, prezenty dla młodej wokalistki i łzy wzruszenia mamy Paulinki, która przyjechała na tę uroczystość razem z córką.

Ważnym punktem programu było wręczenie statuetki Filar PaT 2010. Otrzymał ją Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Pięć uderzeń w gong obwieściło oficjalne otwarcie V Przystanku PaT.

Pierwszy przystankowy wieczór i noc były pełne artystycznych atrakcji od występu polsko-niemieckiego campu teatralno-muzycznego Bernarda Szulca z Berlina po spektakle z Garwolina, Siedlec i Bytomia. A to dopiero początek….

Mat. PaT

Rusza V Przystanek PaT >> 
Szaleństwo przystankowe trwa >>

Powrót na górę strony