Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali i rozprowadzali fałszywe banknoty

Data publikacji 22.07.2010

Janowscy policjanci zatrzymali dwóch braci pod zarzutem produkcji i wprowadzania do obrotu fałszywych banknotów 50 zł. Podejrzani wykorzystywali do tego 7 i 12-latka. Rafał i Artur G. przyznali się do wyprodukowania 12 fałszywych banknotów i wprowadzenia części z nich do obiegu na terenie miasta. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, czy falsyfikaty mogły trafić poza teren powiatu janowskiego.

We wtorek po godz. 17.00 do jednego ze sklepów przy ul. Września przyszedł 12-latek. Chłopiec zrobił zakupy, a przy kasie wyjął banknot o nominale 50 zł. Ekspedienta sklepu mając podejrzenie co do autentyczności pieniędzy, powiadomiła o zdarzeniu policjantów. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Janów Lubelski. Bracia (17 i 19 lat) wpadli na pomysł, by przy pomocy drukarki i skanera drukować fałszywe banknoty. Sfałszowane pieniądze wprowadzali do obrotu wykorzystując do tego 7 i 12 - latka.

W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli drukarkę ze skanerem i kartkę z kopią banknotu o nominale 50 zł. Dwaj bracia Rafał i Artur G. przyznali się do wyprodukowania 12 banknotów o nominale 50 zł i wprowadzenia części z nich do obiegu w Janowie Lubelskim.

Za produkcję i rozprowadzanie banknotów zatrzymanym grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, czy falsyfikaty mogły trafić poza teren powiatu janowskiego.

(KWP w Lublinie, mw)

Powrót na górę strony