Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany prowadził plantację konopi indyjskich

Data publikacji 23.07.2010

Poszukiwany 5 listami gończymi 36-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie i policjantów z komendy w Wieliczce. Ponadto w domu, w którym ukrywał się mężczyzna, policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Poszukiwany trafił do aresztu.

Za 36-latkiem wydano 5 listów gończych. Mężczyzna poszukiwany był do różnych spraw, w tym m.in. do sprawy o przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie podejrzewali, że poszukiwany 36-latek może przebywać w kraju i ponownie zajmować się produkcją narkotyków. Analizując wiele różnych informacji wpadli na pewien trop prowadzący do jednej z miejscowości pod Krakowem. Tam w centrum miasta, ale w miejscu osłoniętym płotem i drzewami, na terenie monitorowanym i wyposażonym w alarm, odnaleźli dom, w którym, jak się okazało, ukrywał się poszukiwany.

36 - latek nie tylko pomieszkiwał w owym domu, ale dodatkowo, w piwnicy prowadził profesjonalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczone rośliny w różnych fazach wzrostu oraz te już wysuszone wskazywały, że uprawa była prowadzona od dłuższego czasu. Funkcjonariusze odnaleźli m.in. kilkadziesiąt sztuk krzewów, około 350 gramów suszu, niewielką ilość tabletek ecstasy oraz wagę elektroniczną. Zabezpieczono także profesjonalny sprzęt do uprawy konopi (lampy, wiatraki, transformatory i inne urządzenia). Odnaleziono ponadto nabój do ostrej broni. Dodatkowo, podczas oględzin plantacji, wyszło na jaw, że wszystkie urządzenia służące uprawie roślin, zasilane były nielegalnie pobieranym prądem.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Odpowie za produkcję i posiadanie narkotyków oraz za nielegalne posiadanie amunicji i nielegalny pobór energii elektrycznej.

(KWP w Krakowie, mw)

Powrót na górę strony