Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy sprzęt dla Policji

Dziewięć kombinezonów do nurkowania i dwa karabiny snajperskie otrzymali policyjni antyterroryści z rąk przedstawicieli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dziś w Komendzie Głównej Policji odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem szefa CBA – Pawła Wojtunika i komendanta głównego – gen. insp. Andrzeja Matejuka.

Przekazany dzisiaj sprzęt wykorzystywany będzie do działań przez funkcjonariuszy BOA. Otrzymane wyposażenie to wysokiej jakości karabiny, amunicja, specjalistyczna lina wykorzystywana do desantowania z helikoptera oraz zestawy do nurkowania – wszystko o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

Lada dzień rozpoczną się specjalistyczne szkolenia policyjnych antyterrorystów z zakresu obsługi sprzętu. Funkcjonariusze zaznaczają, że posługiwanie się takim modelem broni wymaga wysokich umiejętności oraz precyzji.

Przekazanie sprzętu to duży krok w kierunku zacieśnienia współpracy między Policją a Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Obie strony deklarują chęć dalszej, jeszcze głębszej współpracy nie tylko w zakresie wymiany sprzętu i amunicji.

Paulina Siwak

Powrót na górę strony