Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował przejechać policjanta

Data publikacji 13.02.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 31–letniego mieszkańca powiatu jędrzejowskiego, który będąc pod wpływem alkoholu kierował fiatem 126p. Nie zatrzymał się do kontroli i usiłował przejechać interweniującego policjanta.

Jak ustalili policjanci kierowca wyjechał sprzed remizy, gdzie odbywała się zabawa taneczna. Próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak ten na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Jechał z dużą prędkością leśnymi i polnymi drogami. Gdy samochód jego ugrzązł w ziemi policjanci polecili kierowcy wyjść z samochodu. Ten zamknął się od wewnątrz, a w momencie, gdy policjanci rozbili boczna szybę auta, kierowca włączył wsteczny bieg i ruszył na stojącego za samochodem policjanta. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego tym pojazdem, który miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promille alkoholu.

Jak się okazało zatrzymany stracił prawo jazdy już w 2005 rok. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Powrót na górę strony