Producenci amfetaminy w areszcie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Producenci amfetaminy w areszcie

Data publikacji 27.07.2010

Trzy miesiące w areszcie – tyle jak narazie spędzą producenci amfetaminy, zatrzymani przez bydgoskich policjantów. Funkcjonariusze rozpoczynają śledztwo w tej sprawie. Do tej pory zlikwidowali już trzy linie produkcyjne w jednym z tucholskich gospodarstw.

Funkcjonariusze bydgoskiej komendy otrzymali sygnał o działalności grupy zajmującej się produkcją amfetaminy na terenie województwa. Postanowili niezwłocznie sprawdzić otrzymane informacje. Dzięki rozpoczętym działaniom udało się zlokalizować miejsce narkobiznesu.

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami sekcji antyterrorystycznej wkroczyli na teren jednego z tucholskich gospodarstw. Mężczyźni – na widok służb - usiłowali uciec. Policjanci zorganizowali pościg. Udało się zatrzymać podejrzanych i właściciela posesji. Jak się okazało, zatrzymani to mieszkańcy Trójmiasta. Działania Policji ujawniły, że mężczyźni byli w przeszłości karani m.in. za napady i wymuszenia.

Na miejscu Policjanci zabezpieczyli m.in. odczynniki chemiczne, sprzęt laboratoryjny, produkty i półprodukty otrzymywane podczas wytwarzania amfetaminy. Jak wynika z przeprowadzonych ekspertyz – zlikwidowane „laboratorium” mogło wytworzyć kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy. Policja ustala, kto mógł zaopatrywać się tam w środki odurzające.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Za produkcję środków odurzających grozi im kara od trzech lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ps)

Powrót na górę strony
Polska Policja