Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprowadziły z banku ponad 8 milionów złotych

Data publikacji 27.07.2010

Policjanci z Legnicy i Wrocławia wyjaśniają sprawę zniknięcia ponad 8 milionów złotych z bankowego depozytu w jednym z legnickich banków. Funkcjonariusze zatrzymali dwie pracownice banku podejrzewane o przywłaszczenie pieniędzy. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwie pracownice, podejrzewane o przywłaszczenie, zatrzymali policjanci z Legnicy i Wrocławia. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20 lipca 2010 roku Komenda Miejska Policji w Legnicy poinformowana została przez dyrektora jednego z banków w Legnicy o stwierdzeniu braku w depozycie bankowym kwoty ponad 8 milionów 700 tysięcy złotych. Brak pieniędzy stwierdzono po otwarciu kopert z wpłatami zamkniętymi. Zamiast banknotów znajdowały się tam ścinki papieru.

Na podstawie zebranych informacji legniccy policjanci, współpracując z Wydziałem Kryminalnym i Dochodzeniowo Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ustalili, że pieniądze najprawdopodobniej przywłaszczyła sobie pracownica banku. Kobieta, która przebywała na wczasach w Turcji, została zatrzymana natychmiast po powrocie do kraju, na wrocławskim lotnisku.

W trakcie prowadzonych czynności zatrzymano także 33 - letnią kasjerkę banku, podejrzewaną o przywłaszczenie w okresie od 2003 roku około 90 tysięcy złotych.

48 - letnia mieszkanka Legnicy podejrzewana o przywłaszczenie prawie 8 milionów złotych, została osadzona w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu, mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja