Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za korupcję

Data publikacji 13.02.2007

Zachodniopomorscy policjanci, wraz z funkcjonariuszami szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego, zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w Agencji Mienia Wojskowego. Jak wynika z zebranych dowodów, grupa ta dopuściła się szeregu przestępstw o charakterze majątkowym i korupcyjnym.

Policjanci w ramach śledztwa prowadzonego od połowy 2006 roku sprawdzali informacje na temat naruszenia procedur przetargowych i korupcji urzędników państwowych. Ustalili powiązania pracowników Agencji Mienia Wojskowego z osobami i podmiotami gospodarczymi z Warszawy i Szczecina. 

Po zebraniu materiału dowodowego przez policję i prokuraturę zdecydowano się zatrzymać głównych podejrzanych o nieprawidłowości i korupcję. Funkcjonariusze ze szczecińskiego CBŚ zatrzymali w Warszawie trzech mężczyzn, wszystkich pracowników Agencji Mienia Wojskowego. Zatrzymani to zastępca prezesa centrali, dyrektor oddziału terenowego i kierownik sekcji administracyjno–organizacyjnej. 
 
W trakcie przeszukania ich mieszkań zabezpieczono obszerny materiał dowodowy. 

Mężczyzn przewieziono do Szczecina, gdzie są przesłuchiwani przez prokuratora. Mężczyźni usłyszą  zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej i korupcji. W prowadzonym śledztwie zatrzymano do tej pory sześć osób. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Przy tej sprawie policjanci współpracują z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Powrót na górę strony