Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 podejrzanych o kradzieże, włamania, paserstwo i posiadanie narkotyków

Data publikacji 27.07.2010

Areszt, dwa policyjne dozory i 9 zarzutów za przestępstwa: kradzieży, włamań, posiadania narkotyków i paserstwa – to efekt działań policjantów z puckiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób zamieszanych w te przestępstwa. Na jaw wychodziły kolejne wątki spraw kryminalnych. Pierwsza to zatrzymanie mieszkańców Pucka z narkotykami i odzyskanie sprzętu komputerowego, druga - sobotnia akcja, gdzie policjanci z Władysławowa zatrzymali podejrzanego z kradzionymi telefonami komórkowymi w domu na jednym z osiedli. Sprawa jest rozwojowa.

Wczoraj sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował trzymiesięczny areszt wobec 26-latka. Dwóch jego kolegów, w tym 17-latek, otrzymało dozory policyjne. Mężczyźni podejrzani byli o posiadanie narkotyków i inne przestępstwa.

Zaczęło się w minioną środę. Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali dwóch 26-latków w jednym z mieszkań. Policjanci zabezpieczyli tam prawie 16 gramów amfetaminy a także kradziony sprzęt komputerowy. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Natomiast w minioną sobotę po godz. 3.00, dyżurny komisariatu we Władysławowie otrzymał zgłoszenie kradzieży trzech telefonów komórkowych z pokoju na jednym z osiedli. Na miejscu pojawiły się dwa patrole. Funkcjonariusze przeczesywali pobliski teren i na jednej z ulic zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać.

Mundurowi zatrzymali jednego z nich. 17-letni chłopak trafił do policyjnego aresztu – zabezpieczono przy nim 5 telefonów komórkowych, z czego dwa pochodziły ze zgłoszonej właśnie kradzieży. Jak ustalili śledczy, mężczyźni wchodzili do pokoi poprzez otwarte okna i wykorzystując fakt, iż domownicy spali, kradli telefony komórkowe.

Okazało się, że obie sprawy łączą się , a zatrzymani w środę mężczyźni mają na swoim koncie także inne przestępstwa. Na terenie Pucka i Władysławowa dokonywali kradzieży mieszkaniowych i włamywali się do punktów handlowych. Ich łupem padał sprzęt komputerowy, telefony komórkowe oraz żywność.

Kolejno wychodziły na jaw nowe wątki. W ręce mundurowych wpadli też trzej paserzy z Pucka w wieku od 24 do 29 lat, którzy pomagali w zbywaniu kradzionych przedmiotów. Wczoraj zatrzymano kolejnego podejrzanego w sprawie kradzionych komórek i włamań w Pucku – 28-letniego mieszkańca tego miasta.

Jak dotąd kryminalni i śledczy ustalili 7 podejrzanych w tych sprawach – usłyszeli oni aż 9 zarzutów przestępstw kradzieży, włamań, posiadania narkotyków i paserstwa. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że lista zarzutów będzie dłuższa. Postępowania prowadzone są pod nadzorem puckiej prokuratury.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, kradzież i paserstwo zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat, a za posiadanie narkotyków sankcja wynosi do lat 3.

(KWP w Gdańsku / pp)
 

Powrót na górę strony