Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli sprzedać cudzą działkę

Data publikacji 28.07.2010

Funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy usiłowali sprzedać cudzą działkę o wartości 800 tysięcy złotych. Oszuści usłyszeli już zarzuty. Na razie spędzą trzy miesiące w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wesołej zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie pieniędzy. Sprawcy usiłowali sprzedać działkę o powierzchni 1700 mkw na terenie dzielnicy Wawer. Jak się okazało, nieruchomość nie należała do żadnej z tych osób. Sprawa wyszła na jaw, kiedy na komisariat zgłosiła się właścicielka posesji. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że najprawdopodobniej ktoś próbuje sprzedać należącą do niej działkę.

Dzięki działaniom Policji ustalono, że oszuści to 65-letnia Regina K. , 59-letni Waldemar P. i 43-letni Mirosław K. W tej sprawie zdążyli już wyłudzić zaliczkę w wysokości 80 tysięcy złotych od mężczyzny zainteresowanego kupnem. Sprawcy posługiwali się fałszywym dowodem osobistym.

Dzięki pracy Policji udaremniono sfinalizowanie transakcji. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika również, że zatrzymana Regina K. już wcześniej posługiwała sfałszowanym dokumentem – usiłowała wyłudzić kredyt w jednym z warszawskich banków.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Trójka sprawców została tymczasowo aresztowana. Teraz o ich losach zadecyduje sąd – grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ps)

Powrót na górę strony
Polska Policja