Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wytropił złodziei beczek z piwem

Data publikacji 28.07.2010

Zdobycie piwa było celem nastolatków, którzy włamali się do budynku w Jaśliskach i ukradli 8 beczek tego trunku. Część z nich rozdali, a część ukryli w lesie. Do miejsca zamieszkania jednego ze złodziei, mundurowych doprowadził policyjny pies tropiący.

O włamaniu Policja została powiadomiona przedwczoraj rano. Policjanci ustalili, że w nocy z niedzieli na poniedziałek, nieznani sprawcy wyważyli drzwi w niezamieszkałym budynku w centrum Jaślisk i ukradli 8 przechowywanych tam 30-litrowych beczek z piwem. Skradziona została również pompka, umożliwiającą jego nalewanie.

Na podstawie zabezpieczonych śladów i w oparciu o własne rozpoznanie, policjanci z komisariatu w Dukli ustalili czterech mieszkańców gminy Jaśliska, zaangażowanych w to przestępstwo. Dużą rolę odegrał w całej akcji pies tropiący z Krosna, który doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców.

Okazało się że do budynku włamało się dwóch chłopców w wieku 16 i 17 lat. Ukradli oni 3 beczki piwa, po czym zadzwonili do 19-letniego znajomego, prosząc go o pomoc w transporcie łupu. Po wywiezieniu beczek, 19-latek namówił 16- i 17-latka, aby ukradli ich większą ilość. Chłopcy wrócili więc do budynku i wynieśli 5 kolejnych beczek.

Ostatecznie 3 skradzione beczki sprawcy ukryli w lesie, 2 otrzymał kierowca samochodu, 2 zabrał 19-latek, a 1 trafiła w prezencie do jego kolegi. W odnalezionych beczkach brakowało około 45 l piwa. Najbardziej posmakowało ono 19-latkowi, który w chwili zatrzymania, miał w organizmie 2,2 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo 17- i 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Pierwszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, drugi podżegania i pomocnictwa w popełnieniu tego czynu. Sprawa 16-latka zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

Szczegóły przestępstwa wyjaśniają aktualnie policjanci z komisariatu w Dukli i nie jest wykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

(KWP w Rzeszowie / pp)
 

Powrót na górę strony