Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach policji

Data publikacji 28.07.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy podejrzewani są o włamania do samochodów i kradzieże m.in. radioodtwarzaczy samochodowych i anten CB. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, grupa ma na swoim koncie kilka tego typu przestępstw. Za kradzieże z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zwrócili uwagę na dziwnie zachowujących się mężczyzn, którzy siedząc w osobowym volkswagenie obserwowali stojące na osiedlowym parkingu samochody. Podczas kontroli, funkcjonariusze znaleźli w aucie portfel a w nim woreczek foliowy z zawartością białego proszku ( prawdopodobnie amfetaminy.) To jednak nie wszystko, co mieli ” na sumieniu” młodzi ludzie. W volkswagenie policjanci znaleźli m.in. antenę CB, łom, rękawice, przewody elektryczne, śrubokręty.

W mieszkaniach 16-latka i 19-latków kieleccy kryminalni zabezpieczyli również inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa, m.in.: radioodtwarzacze samochodowe, anteny CB, głośniki samochodowe i nawigację.

Czterej młodzi ludzie (16, 17, 19 lat) trafili do aresztu, 16-latek natomiast do Policyjnej Izby Dziecka. Cała czwórka złoży dzisiaj wyjaśnienia przed prokuratorem. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich, trzej jego starsi koledzy w więzieniu mogą spędzić nawet do 10 lat.

(KWP w Kielcach, mw)
 

Powrót na górę strony