Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 28.07.2010

Wpadł mężczyzna podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, który był poszukiwany listem gończym. Od kilku miesięcy 48-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Mężczyzna został zatrzymany przez śląskich policjantów podczas zorganizowanej akcji.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Przestępca był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jak ustalili śledczy, w okresie od stycznia 2000 roku do sierpnia 2001 roku, 48-latek działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Podejrzany był o wymuszenia rozbójnicze, nakłanianie oraz czerpanie korzyści z nierządu, a także nielegalne posiadanie broni palnej.

Poszukiwania trwały kilka miesięcy. Mężczyzna wyjechał ze Śląska i ukrywał się przed policją poza granicami kraju. Wczoraj wpadł podczas akcji zorganizowanej przez śląskich stróżów prawa. Został zatrzymany w jednym z katowickich mieszkań.

48-latek trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / pp)
 

Powrót na górę strony