Bułgarscy skimmerzy zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bułgarscy skimmerzy zatrzymani

Data publikacji 29.07.2010

Kopiowali karty klientów korzystających z bankomatów, a następnie opróżniali ich konta. Pięciu członków bułgarskiego gangu zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Katowicach oraz katowickiej komendy miejskiej. Śledczy przejęli specjalistyczny sprzęt elektroniczny, który złodzieje montowali w bankomatach. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, wspólnie z kolegami z katowickiej komendy miejskiej, rozbili gang zajmujący się kopiowaniem kart bankomatowych.

Zatrzymani to obywatele Bułgarii – działali na terenie Śląska, ale niewykluczone, że i całej Europy. Śledczy zaskoczyli ich w wynajętym mieszkaniu w Katowicach. Przy obcokrajowcach, którzy są w wieku w wieku od 20 do 34 lat, policjanci znaleźli specjalistyczny sprzęt elektroniczny, przy pomocy którego kopiowane były karty osób korzystających z bankomatów. Po odczytaniu PIN-u i danych, przestępcy klonowali kartę i wypłacali pieniądze z cudzych kont.

Policjanci szacują teraz straty, jakie w wyniku działalności skimmerów ponieśli klienci i banki. Funkcjonariusze ustalają także od jak dawna działali przestępcy oraz ile kart udało im się skopiować.

Wczoraj, na wniosek policjantów i prokuratora, cała piątka została tymczasowo aresztowana. Śledczy określają sprawę jako rozwojową,  nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / pp)

Powrót na górę strony
Polska Policja