Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali materiały wybuchowe

Data publikacji 29.07.2010

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mężczyzn, w wieku od 18 do 22 lat, podejrzanych o produkcję materiałów wybuchowych i konstruowanie urządzeń służących do ich detonacji. Za przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚ prowadzili na terenie województwa świętokrzyskiego działania mające na celu zatrzymanie osób zajmujących się produkcją materiałów wybuchowych i konstruowaniem urządzeń służących do ich detonacji.

Wczoraj zatrzymano czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 22 lat. Są to mieszkańcy powiatu skarżyskiego i koneckiego, którzy w okresie ostatnich kilku miesięcy, produkowali materiały wybuchowe z powszechnie dostępnych składników.

Sprawcy wielokrotnie przeprowadzali próby detonacji, eksperymentując z proporcjami komponentów, celem uzyskania dużej siły rażenia skonstruowanych ładunków wybuchowych. Detonacje te były filmowane i rozpowszechnianie w Internecie wraz ze sposobem wykonania ładunku i prezentacją siły rażenia.

W efekcie działań przeprowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze zabezpieczono 12 gotowych urządzeń wybuchowych, 7 kg materiału wybuchowego typu ANFO oraz 9 kg składników wykorzystywanych w procesie produkcji materiału wybuchowego.

Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / pp)

Powrót na górę strony