Bracia odpowiedzą za kradzież ciągnika - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia odpowiedzą za kradzież ciągnika

Data publikacji 29.07.2010

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali dwóch braci, którzy ukradli ciągnik rolniczy o wartości 100 tys. zł. Pojazd odzyskano, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Pod osłoną nocy dwaj bracia wyłamali kłódkę w ogrodzeniu i weszli na teren zakładu przetwórstwa płodów rolnych w jednej z miejscowości powiatu koszalińskiego. Włamali się do zaparkowanego tam ciągnika rolniczego, uruchomili silnik i odjechali. Następnego dnia właściciel pojazdu zgłosił kradzież Ursusa wartego ponad 100 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z koszalińskiej komendy, którzy współpracując z policjantami ze Szczecinka, ustalili kim są sprawcy i gdzie ukryli pojazd. Jak się okazało bracia zaparkowali traktor w zagajniku i przykryli go plandeką. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do koszalińskiej komendy.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży pojazdu po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś obaj zatrzymani będą przesłuchiwani w prokuraturze, zostaną również złożone wnioski o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego.

Odnaleziony przez policjantów ciągnik rolniczy oddano właścicielowi.

(KWP w Szczecinie, mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja