Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa postępowanie dotyczące "grupy mokotowskiej"

Data publikacji 14.02.2007

Policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego ujawnili zakopane zwłoki mężczyzny. 25-letni Łukasz W. był poszukiwany od jesieni 2005 r. jako zaginiony. Odnalezienie zwłok jest wynikiem postępowania dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. "grupy mokotowskiej".

Przez wiele miesięcy policjanci zdobywali wiedzę o wzajemnych rozgrywkach w świecie przestępczym, w tym m.in. o sposobach pozbywania się niewygodnych bądź niepokornych członków rozpracowywanej grupy. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie
 
Dwudziestopięcioletni Lukasz W. był poszukiwany od jesieni 2005 r. jako zaginiony. Jego zwłoki odkopano 12 lutego w kompleksie leśnym koło miejscowości Wólka Praca w powiecie piaseczyńskim i przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.
 
W ramach tego postępowania przewidywane jest ujawnienie jeszcze innych przestępstw o największym ciężarze gatunkowym dokonywanych w przeszłości przez członków tzw. "grupy mokotowskiej".
Powrót na górę strony