Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców napaści na niepełnosprawnego

Data publikacji 29.07.2010

Policjanci z Łodzi zatrzymali dwie osoby, które skatowały i okradły niewidomego. 65-letni mężczyzna, z licznymi obrażeniami, trafił do szpitala. Oprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

28 lipca kobieta opiekująca się niepełnosprawnym sąsiadem, znalazła go nieprzytomnego w jego mieszkaniu. 65-latek miał liczne obrażenia świadczące o pobiciu. Został przewieziony do szpitala, gdzie w stanie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

W wyjaśnienie tej sprawy niezwłocznie zaangażowali się policjanci ze śródmiejskiego komisariatu. Podczas oględzin zabezpieczono szereg śladów. Funkcjonariusze ustalili także, że z mieszkania skradziono m.in. wieżę stereofoniczną, radioodtwarzacz i gotówkę.

Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że do napaści doszło około północy – nikt jednak nie słyszał krzyków czy wołania o pomoc. Dzięki uzyskanym wiadomościom dotyczącym ofiary i osób z jej otoczenia, jako podejrzewaną wytypowano 26-letnią córkę byłej konkubiny pokrzywdzonego. Kobieta swego czasu mieszkała u 65-latka.

Policjanci dotarli do jej aktualnego miejsca pobytu, gdzie ujawniono część przedmiotów pochodzących z dokonanego w nocy rozboju. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że zatrzymana działała wspólnie z 37-letnim znajomym, który także wpadł w ręce stróżów prawa. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko dwa promile.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną przesłuchani. Grozi im 12 lat więzienia. Ostateczne zarzuty uzależnione będą od opinii lekarza dotyczącej odniesionych przez pokrzywdzonego obrażeń.

(KWP w Łodzi / pp)
 

Powrót na górę strony