Zatrzymany podejrzany o zabójstwo - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 29.07.2010

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 37-latki. Do zdarzenia doszło w nocy w centrum miasta. Znaleziona na ulicy ranna kobieta, zmarła nad ranem w szpitalu. Już po kilku godzinach podejrzany mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 37–latki. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Złotoryi. Do zatrzymania doszło 28 lipca nad ranem, w mieszkaniu mężczyzny.

Kilka minut po północy policjanci zostali powiadomieni, że na chodniku przed sklepem leży zakrwawiona kobieta. O zdarzeniu poinformował przypadkowy przechodzień. Oficer dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy. Wezwano też pogotowie ratunkowe. Poszkodowana natychmiast została przewieziona do szpitala. Niestety, mimo pomocy udzielonej przez lekarzy, kobieta zmarła.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy, już po kilku godzinach, na podstawie uzyskanych informacji, wytypowali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Zatrzymanym okazał się mężczyzna mieszkający w sąsiedztwie zamordowanej. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze udowodnili mu dokonanie zabójstwa.

Policjanci badają motywy zabójstwa. Za zabójstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ps)

Powrót na górę strony
Polska Policja