Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyciągnęli chłopaka ze szkoły i pobili

Data publikacji 14.02.2007

Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców jednego z rzeszowskich klubów. Nastoletni chłopcy siłą wyciągnęli z gimnazjum 16-latka i dotkliwie pobili tuż pod szkołą. Wszystko to zarejestrowała kamera zamontowana przed wejściem. Jak ustalili policjanci był to odwet. Dzień wcześniej między pobitym a jednym z napastników doszło do słownej utarczki w dyskotece.

W piątek w gimnazjum w centrum Rzeszowa zjawili się dwaj młodzi ludzie. Z korytarza siłą wyciągnęli na zewnątrz 16-latka. Tam czekało trzech kolejnych młodzieńców. Cała piątka rzuciła się na 16-latka. Po pobiciu uciekli.
 
Chwilę później do szkoły przyjechali policjanci. Ustalili przebieg zajścia. Obejrzeli nagrania z kamery monitorującej wejście do gimnazjum. Godzinę później zatrzymali dwóch młodych przestępców, którzy wyprowadzili ucznia na zewnątrz.
 
Kolejni trzej napastnicy zostali zatrzymani następnego dnia. Wszyscy są kibicami. Napastnicy identyfikują się z innym klubem niż pobity przez nich chłopiec.
 
Czterej sprawcy są uczniami innego rzeszowskiego gimnazjum, mają po 17 lat, piąty studiuje, jest pełnoletni. Odpowiedzą za pobicie.
Powrót na górę strony