Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pinokio” włamał się do samochodu

Data publikacji 29.07.2010

Po raz kolejny „Pinokio” wpadł w ręce Policji. To już nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze zatrzymują 16-latka o tym pseudonimie. Tym razem Damian Cz. został zatrzymany za włamanie do samochodu. Towarzyszył mu 31-letni Jarosław G. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia, zaś nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Późnym wieczorem funkcjonariusze Policji otrzymali informację, że na jednym z warszawskich parkingów dwaj mężczyźni usiłują włamać się do samochodu. Policję zaalarmował przypadkowy przechodzień. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce. Przez krótki czas obserwowali sprawców. Jeden z nich dokonywał kradzieży, drugi w tym czasie stał „na straży”. Następnie mężczyźni z całym „ekwipunkiem” odjechali swoim samochodem. Łupem sprawców padły m.in. koło zapasowe, próbki perfum, osłona przeciwsłoneczna na szybę oraz płyty DVD.

Funkcjonariusze udali się za sprawcami. Po krótkim czasie zatrzymali pojazd do kontroli. Nieletni Damian Cz. przyznał się do popełnionego czynu. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy.


16-latek trafił do izby dziecka. Jest doskonale znany warszawskim funkcjonariuszom. To już nie pierwsze „spotkanie” chłopca z Policją. Był już wielokrotnie notowany. Teraz do długiej listy przestępstw dojdzie kolejne włamanie. Drugi mężczyzna – 31-letni Jarosław G. trafił do izby zatrzymań.
 

(KSP / ps)

Powrót na górę strony