Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za podpalenie domu

Data publikacji 14.02.2007

Bialscy policjanci zatrzymali trzech sprawców podpalenia domu, do jakiego doszło dzisiejszej nocy w jednej z miejscowości w gm. Międzyrzec Podlaski.

Około 1:00 w nocy dźwięk tłuczonej szyby obudził właściciela domu. Zaniepokojony wstał, by sprawdzić co się dzieje. Gdy podszedł do okna zauważył, że pali się balkon i zewnętrzna elewacja budynku. Zobaczył również światła odjeżdżającego samochodu. Żona mężczyzny natychmiast zadzwoniła na policję i straż pożarną.
  
Po około 40 minutach od zdarzenia policjanci zauważyli poruszający się po ulicach Międzyrzeca Podlaskiego samochód, w którym siedzi trzech młodych mężczyzn. Gdy funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, samochód nagle przyspieszył. Zatrzymał się dopiero na blokadzie.
  
Po wylegitymowaniu kierowcy i pasażerów okazało się, że dwaj z nich to mężczyźni dobrze znani bialskiej policji. Syn właściciela podpalonej posesji wskazał wśród nazwisk zatrzymanych mężczyznę, który niedawno groził mu za „niespłacony dług”.
  
Trzech zatrzymanych trafiło do policyjnej izby zatrzymań w Białej Podlaskiej. Dzisiaj19-letni Michał D., 22-letni Bartosz S. i 25-letni Patryk B. będą składać wyjaśnienia. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia policjantów, zostaną im przedstawione zarzuty. Będzie wtedy grozić im kara 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony