Zlikwidowano nielegalne uprawy konopi indyjskich - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalne uprawy konopi indyjskich

Data publikacji 30.07.2010

125 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci na nielegalnej planacji w gminie Buczkowice. Krzaki dojrzewały na strychu prywatnego budynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli także prawie 115 działek dilerskich gotowego suszu oraz cały arsenał środków i nawozów do hodowli konopi. Inną plantację zlikwidowali z kolei kryminalni na jednej z posesji w gminie Kępno gdzie zabezpieczono 70 roślin, a także blisko 0,5 kg suszu roślinnego.

Bielscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z prywatnych budynków w gminie Buczkowice, 30-letni właściciel prowadzi plantację konopi indyjskich. Kryminalni rozpoczęli obserwację.

Wczoraj po południu policjanci zapukali do drzwi wytypowanej posesji. Tam, w specjalnie przygotowanym i starannie ukrytym pomieszczeniu na strychu, do którego wejście prowadziło przez niewielką szafę, a dostęp zabezpieczony był płytami styropianowymi, znaleźli 125 krzaków konopi. Nielegalna uprawa oświetlana i ogrzewana była specjalnie przygotowaną aparaturą. W trakcie przeszukania mieszkania odnaleziono także blisko 115 działek dilerskich gotowego suszu marihuany oraz prawie 10 porcji amfetaminy. Ponadto właściciel miał w domu cały arsenał nawozów i odżywek dla swojej uprawy.

Zatrzymany przyznał, że marihuanę rozprowadzał wśród swoich znajomych, którzy byli jego stałym odbiorcami.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Za nielegalną uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach, mw)

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wczoraj na terenie gminy Kępno, zatrzymali 35-letnią kobietę. Podejrzewana jest ona o uprawę konopi indyjskich.

W stodole mieszczącej się na zajmowanej przez nią posesji znajdowało się ukryte pomieszczenie - mieściła się tam profesjonalna uprawa konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 70 krzaków o wysokości od 3 do 70 cm.

Pomieszczenie wyposażone było w urządzenia sterujące oświetleniem, wentylacją i nawodnieniem. Na miejscu zainstalowane były również sterowniki, programatory oraz lampy wspomagające uprawę. Na posesji znaleziono także ziemię oraz doniczki do nowych roślin.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli prawie 0,5kg suszu roślinnego, kilkadziesiąt szklanych lufek oraz kilkaset woreczków strunowych i wagę elektryczną przygotowaną do porcjowania narkotyków. W sypialni podejrzanej, kryminalni znaleźli także specjalną szafę do uprawy konopi z wmontowaną profesjonalną lampą.

Sprawa jest rozwojowa. Zajmujący się nią policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za nielegalną uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / pp)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja