Policjanci dbają o bezpieczeństwo na Woodstocku - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na Woodstocku

Data publikacji 30.07.2010

Niemal 1100 policjantów dba o bezpieczeństwo osób bawiących się na XVI Przystanku Woodstock w Kostrzynie, do którego zjechało się ponad 100 tysięcy wielbicieli muzyki i zabawy na wolnym powietrzu.

Policjanci współpracują z organizatorami i podmiotami pozapolicyjnymi, przeciwdziałają różnym zagrożeniom, które mogą wystąpić podczas takiej imprezy. Lubuskich policjantów w ich działaniach wspiera 260 funkcjonariuszy z innych jednostek – z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Łodzi.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa także policyjny śmigłowiec, dzięki któremu policjanci maja informacje o ewentualnych zakłóceniach ładu czy utrudnieniach w ruchu. W ramach policyjnych działań specjalistyczne łodzie motorowe patrolują Odrę.

Policjanci patrolują dworce PKP i PKS, szlaki kolejowe oraz rejony przejść granicznych, dbają o bezpieczeństwo w okolicach lokali gastronomicznych, punktów detalicznej sprzedaży alkoholu oraz mieszkańców. Podczas koncertów funkcjonariusze będą eliminowali wszelką nielegalną sprzedaż alkoholu. Zapewniają także płynność ruchu na drogach dojazdowych, informują uczestników o utrudnieniach w ruchu i miejscach parkingowych.

Podczas imprezy działać będzie także Posterunek Polowy Policji z wydzieloną obsługą funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo – Śledczego oraz Zespołu Negocjatorów i Psychologów.

Z kolei w zorganizowanej na czas imprezy Wiosce Policyjnej, policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. przekazują m.in. informacje o tym jak nie stać się ofiarą przestępstwa lub jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

(KWP w Gorzowie, js, mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja