Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja magazynu narkotyków

Data publikacji 31.07.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel narkotykami. Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich w okolicach Warszawy mieszkania funkcjonariusze wykryli i zabezpieczyli ponad 46 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad półtora miliona złotych.

Policjanci komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości narkotykowej CBŚ od dłuższego czasu prowadzili działania zmierzające do likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem na rynek Warszawy i okolic substancji odurzających. Po uzyskaniu informacji o planowanym transporcie dużych ilości narkotyków funkcjonariusze zaplanowali i przeprowadzili błyskawiczną akcję zmierzającą do przejęcia nielegalnego towaru. W jej wyniku zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli około 46 kg narkotyków.

Substancje odurzające znajdowały się w wynajmowanym przez zatrzymanych mężczyzn mieszkaniu w podwarszawskiej miejscowości. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy, kokainy, haszyszu, marihuany oraz ponad 23 tysiące tabletek ecstazy o czarnorynkowej wartości ponad 1500000zł. Przeszukiwany lokal służył przestępcom jako magazyn oraz miejsce konfekcjonowania narkotyków.

Zatrzymani mężczyźni do przewozu zabronionych substancji wykorzystywali specjalnie przygotowany samochód wyposażony w silnik dużej mocy, urządzenia do nasłuchu częstotliwości wykorzystywanych przez policjantów i sygnały dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego. Miało to zapobiec ewentualnemu zatrzymaniu i kontroli policyjnej.

Obu zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków a Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.   

Powrót na górę strony