Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystości z okazji Święta Policji w Jeleniej Górze

Data publikacji 31.07.2010

W związku z obchodami przypadającej w tym roku 91 rocznicy powołania Policji Państwowej, w Jeleniej Górze odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Udział w nich wzięli m.in. Marszałek Sejmu RP, wykonujący obecnie obowiązki Prezydenta - Grzegorz Schetyna oraz Komendant Główny Policji - generalny inspektor Andrzej Matejuk.

W związku z obchodami przypadającej w tym roku 91 rocznicy powołania Policji Państwowej, 30 lipca 2010 roku w Jeleniej Górze odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji W uroczystościach wzięli udział m.in. Marszałek Sejmu RP, wykonujący obecnie obowiązki Prezydenta – Grzegorz Schetyna, Komendant Główny Policji – generalny inspektor Andrzej Matejuk, Komendant Wojewódzki Policji – insp. Zbigniew Maciejewski, władze województwa dolnośląskiego, władze miasta i powiatu jeleniogórskiego, Ordynariusz Diecezji Legnickiej, przedstawiciele policji czeskiej z Liberca oraz przedstawiciele sądu i prokuratury.

Uczestnicy uroczystości wzięli udział we Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele p.w. Św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze, a także złożyli kwiaty pod obeliskiem i „Dębem Katyńskim” na placu przed Kościołem Garnizonowym. W Sali Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta akademia, podczas której m.in. policjanci z powiatu jeleniogórskiego otrzymali nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
 

Powrót na górę strony