Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny "walentynkowy" towar zabezpieczony

Data publikacji 14.02.2007

4,5 tys. opakowań podrobionych flakonów wód toaletowych renomowanych marek i tysiące pustych opakowań zabezpieczyli policjanci z Wołomina. Funkcjonariusze ustalili, że na rynek mogło trafić nawet 37 tys. takich kosmetyków. W ręce policjantów wpadło trzech obywateli Armenii, którzy naruszali przepisy ustawy prawo własności przemysłowej.

Policjanci z wołomińskiej Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z domów przy ulicy Wiśniowej w Markach produkowane są podrobione kosmetyki renomowanych firm. Natychmiast policjanci zajęli się sprawą i rozpoczęli dyskretną obserwację terenu. Na tej podstawie wczoraj weszli do wytypowanego domu. Drzwi otworzyła właścicielka. W jednym z pokoi na parterze, który wynajmowała, w trakcie przeszukania znaleźli około 4500 szt. opakowań z 20 ml. flakonami wody toaletowej różnych wiodących luksusowych marek światowych, przygotowanych już do sprzedaży. Obok stały jeszcze niespakowane buteleczki i kilka tysięcy pustych opakowań.

Policjanci przypuszczali, że ze względu na zbliżające się Walentynki i generowany przez nie większy popyt, po towar mogą zgłosić się jeszcze tego dnia handlarze. Nie afiszowali się swoją obecnością, cierpliwie czekali. I rzeczywiście, po kilku godzinach, pod dom podjechał VW Jetta. Po chwili jego pasażerowie, 26 i 28 letni obywatele Armenii, zostali zatrzymani. Kolejne auto podjechało już po kilku minutach, a w nim 34-letni obywatel Rosji.

Ta trójka trafiła do policyjnego aresztu, odpowiedzą najprawdopodobniej za naruszenie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, za co im grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Fałszywe kosmetyki zostały zabezpieczone.

Wstępne ustalenia wskazują, że od października ub.r. na warszawski rynek trafić mogło aż 37 000 wód toaletowych renomowanych marek, w 70 rodzajach, w tym także te najnowsze.
Powrót na górę strony