Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszerze pieniędzy w areszcie

Data publikacji 02.08.2010

Gryficcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec obu tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara nawet do 25 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach zatrzymali dwóch mężczyzn (17 i 29 lat) - mieszkańców powiatu gryfickiego, którzy podrabiali i wprowadzali do obrotu fałszywe banknoty.

17-latek wpadł, gdy w jednym ze sklepów spożywczych w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno próbował zapłacić za zakupy podrobionym banknotem o nominale 20 zł. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim jeszcze kilka fałszywych banknotów dwudziesto- i stuzłotowych.

Policjanci ustalili również jego 29-letniego wspólnika, u którego w trakcie przeszukania mieszkania i śmietnika znajdującego się na posesji, odnaleźli i zabezpieczyli kolejne fałszywe banknoty. Zabezpieczyli także komputer, skaner, drukarkę - urządzenia prawdopodobnie służące do produkcji pieniędzy. W sumie zabezpieczono kilkanaście banknotów o nominałach 20 i 100 zł.

Prokurator Rejonowy w Gryficach wszczął śledztwo w tej sprawie, po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu zatrzymanych, złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Gryficach o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec obu mężczyzn 3 miesięczny areszt.


Jednemu z zatrzymanych za podrabianie pieniędzy grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, natomiast drugiemu za ich wprowadzanie do obiegu kara lat 10.

(KWP w szczecinie / js)
 

Powrót na górę strony