Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawnie i profesjonalnie

Data publikacji 02.08.2010

Sprawnie i profesjonalnie przebiegło zabezpieczenie XVI Przystanku Woodstock, w realizacji którego wzięło udział prawie 1 100 policjantów. Lubuscy funkcjonariusze, wspomagani przez kolegów z całej Polski, przez cały czas trwania imprezy, pilnowali porządku i udzielali pomocy wszystkim bawiącym się w Kostrzynie młodym ludziom.

Liczba uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock zdaniem obserwatorów przekroczyła 300 tys. Z tego względu, było to duże wzywanie dla Policji i innych służb porządkowych.

Lubuscy policjanci mogli wykorzystać swoje doświadczenie w zabezpieczaniu imprez masowych. Tegoroczna operacja przygotowywana była przez nich już od kilku miesięcy. W działaniach wspomagali ich także koledzy z całej Polski – Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Łodzi. Towarzyszyli im również policjanci z Niemiec. W sumie nad bezpieczeństwem woodstockowiczów czuwało prawie 1 100 funkcjonariuszy. Wspierała ich także Straż Graniczna, Straż Pożarna, SOK i Żandarmeria Wojskowa.

Podczas trwania całej imprezy nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Z tego względu, tegoroczny Przystanek okazał się jednym z najbezpieczniejszych w historii. Policjanci odnotowali nieliczne kradzieże telefonów, plecaków i portfeli. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który próbował sprzedawać przypadkowym osobom kradzione wcześniej telefony.

Policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji drogowych oraz kilka włamań. Zatrzymali także osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. W ich ręce wpadło również kilkunastu nietrzeźwych kierowców.

XVI Przystanek Woodstock przeszedł już do historii. Dla polskich policjantów to kolejne cenne doświadczenie w zabezpieczaniu imprez masowych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pp / kk)
 

Powrót na górę strony