Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działali metodą na wyrwę

Data publikacji 03.08.2010

Oficerowie operacyjni z poznańskich Jeżyc zatrzymali czterech młodych ludzi, którzy napadali na starsze kobiety. Działając metodą na tzw. wyrwę, podbiegali do ofiar, wyrywali torebki i uciekali. Już teraz wiadomo, że czwórka nastolatków dopuściła się 16 tego typu czynów. Zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem.

Do kilkunastu podobnych przestępstw doszło w okresie od stycznia do czerwca br. Młodzi przestępcy podbiegając do starszych kobiet, wyrywali torebki z rąk i uciekali. Czasami, posługując się nożem, odcinali paski torebek i kradli łup. Innym razem, pod legendą udzielania kobietom pomocy w niesieniu zakupów, wykorzystywali chwilę nieuwagi swych ofiar. Nastolatkowie działali na terenie dzielnicy Poznań Jeżyce. Do przestępstw doszło m. in. na ulicy Nad Potokiem, na Zwierzynieckiej i ulicy gen. Maczka.

Oficerowie operacyjni z Jeżyc rozpracowali grupę i zatrzymali czterech podejrzanych w wieku od 14 do 17 lat. Zarzuca się im popełnienie 16- stu przestępstw o podobnym charakterze. Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed poznańskim sądem.

(KWP w Poznaniu, mw)

Powrót na górę strony