Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne "korupcyjne" zatrzymania

Data publikacji 14.02.2007

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Katowicach i Chorzowie, kolejne dwie osoby, podejrzane o utrudnianie przetargów. Zatrzymani to współwłaścicielka i przedstawiciel handlowy dwóch różnych firm, biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych, ogłaszanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Obie osoby zostały zatrzymane dzisiaj rano w miejscach zamieszkania.

13 lutego br. policjanci zatrzymali w tej sprawie dyrektora, zastępcę dyrektora ds. logistyki oraz kierowniczkę działu administracyjno-gospodarczego Regionalnego Centrum.

Zatrzymania są efektem prowadzonego przez policjantów postępowania w związku z podejrzeniem o nieprawidłowości w udzielaniu zamówień publicznych na dostawy urządzeń medycznych oraz roboty remontowo-budowlane m.in. przy realizacji inwestycji Regionalnego Centrum we Wrocławiu, współfinansowanej ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Policjanci prowadzący sprawę przedstawili już zatrzymanym zarzuty. Dyrektor podejrzany jest o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 21.000 zł, utrudnianie przetargów oraz niegospodarność, przekroczenie uprawnień i działalność na szkodę RCKiK we Wrocławiu. Zastępca dyrektora ds. logistyki podejrzany jest o poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz utrudnianie przetargów. O utrudnianie przetargów podejrzana jest również kierowniczka działu administracyjno-gospodarczego.
Powrót na górę strony