Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda pod kontrolą

Data publikacji 14.02.2007

Minionej nocy policjanci z Żar dwukrotnie przechwycili transporty papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Pierwszego odkrycia dokonali w Łęknicy. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli osobowego opla. Jednak kierowca zamiast wcisnąć pedał hamulca dodał gazu, a rutynowa kontrola zmieniła się w pościg. Po kilkunastu kilometrach kierowca widząc, że nie uda mu się uciec zatrzymał się.

Okazało się , że powodem ucieczki 31-letniego mieszkańca Żar, były ukryte w samochodzie papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 1500 paczek o wartości ponad 7,5 tys. zł. Za tego typu przestępstwa Ustawa Karna Skarbowa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką karę finansową.
 
Kolejne odkrycie było jeszcze ciekawsze. Podczas rutynowego nocnego patrolu uwagę policjantów zwróciła grupa mężczyzn, którzy z dostawczego mercedesa do ciężarowego renault przenosiła kartony. Gdy zauważyli nadjeżdżający radiowóz zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Czwartego zatrzymała straż graniczna , która włączyła się do pościgu.
 
Dwóch z zatrzymanych to mieszkańcy Ukrainy a kolejni dwaj to Niemcy. Okazało się, że mężczyźni przeładowywali kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy, które prawdopodobnie miały trafić na Zachód. Okazało się również , że mercedes , który służył do przemytu został wcześniej skradziony w Krośnie Odrzańskim. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 33 tysiące paczek papierosów warte prawie 200 tys. zł.
 
Wszyscy zatrzymani są teraz w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Żarach. Wyjaśnianiem tej sprawy zajmuje się już policja i prokuratura.
Powrót na górę strony