Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust z Gdyni zatrzymany

Data publikacji 03.08.2010

Policjanci z Komisariatu Gdynia Witomino ujęli 53-letniego internetowego oszusta. Mężczyzna, posiadający polskie i amerykańskie obywatelstwo (obecnie przebywa w Polsce), za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży różne przedmioty po bardzo atrakcyjnych cenach. Pieniądze z transakcji wpływały na jego konto, jednak nigdy nie wysłał zamówionego towaru. Teraz oszustowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 8 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna działał od października ubiegłego roku. Nieuczciwy sprzedający korzystając z różnych miejsc publicznego dostępu do internetu wystawiał kolejne aukcje. Do sprzedaży oferował różne przedmioty m.in. akcesoria do golenia. Nigdy nie wywiązał się z zawartych transakcji.

Policjanci ustalili 11 osób, od których mężczyzna wyłudził co najmniej 4 tysiące złotych. Na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani.

53-latek został zatrzymany na gorącym uczynku w jednej z gdyńskich kafejek internetowych, podczas wystawiania następnej fałszywej aukcji. Sąd postanowił zastosować wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
 

Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


(KWP w Gdańsku/kk)
 

Powrót na górę strony