Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy zatrzymani

Data publikacji 14.02.2007

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Sprawcy wtargnęli do mieszkania przy ul. Wileńskiej. Grożąc nożem i pobiciem żądali od właścicielki lokalu pieniędzy. Zostali zatrzymani kilka minut po zajściu dwie bramy dalej. Wobec dwóch dorosłych policjanci zawnioskują o tymczasowe aresztowanie. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z Pragi zostali wezwani do jednego z bloków przy ul. Wileńskiej. Informacja była dramatyczna – trzech mężczyzn wtargnęło do mieszkania 49-letniej kobiety.

Błyskawicznie mundurowi przyjechali na miejsce. Czekała na nich zgłaszająca, która powiedziała, że kilkanaście minut temu trzech znanych jej z widzenia mężczyzn zaczęło dobijać się do drzwi jej mieszkania. Kopali i próbowali je wyważyć. Wystraszona kobieta otworzyła drzwi. Wtedy wszyscy wtargnęli do środka i zażądali pieniędzy. Kiedy kobieta powiedziała, że nie ma zaczęli rozbijać meble. Jeden z nich groził napadniętej nożem. Po chwili bandyci zrezygnowali ze swoich zamiarów i wyszli z mieszkania odgrażając się, że jeszcze tu wrócą.

Policjanci zaczęli szukać sprawców. Dwóch odpowiadających rysopisowi zauważyli stojących w pobliskiej bramie. Kiedy legitymowali Dariusza Z. (20 l.) i Patryka S. (16 l.) do bramy zbliżył się trzeci mężczyzna Dariusz D. (18 l.). Policjanci zatrzymali ich i przewieźli do komisariatu. Dariusz D. miał w wydychanym powietrzu 2 promile – spędził noc w izbie wytrzeźwień. Pozostali byli trzeźwi. Mężczyżni zostali rozpoznani przez pokrzywdzoną jako srawcy usiłowania rozboju.

Dziś mundurowi przedstawią dorosłym zarzut usiłowania rozboju i zawnioskują o tymczasowe aresztowanie.Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Patrykiem S. zajmą się policjanci z referatu ds. nieletnich.

Powrót na górę strony