Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawniły testy gimnazjalne

Data publikacji 04.08.2010

Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego mająca się odbyć 22 kwietnia 2009 roku o 9:00 ukazała się w Internecie dzień przed planowanym egzaminem. Wyprowadziły ją z jednej z warszawskich szkół i upowszechniły dwie kobiety, przeciwko którym prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia.

21 kwietnia 2009 roku, w wieczór poprzedzający planowany egzamin gimnazjalny, testy w postaci opracowań pojawiły się na jednej ze stron internetowych. Około 21:40 upubliczniły je 63-letnia Wiesława P. i 35-letnia Iwona Z. Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji w ścisłej współpracy z ABW, kobiety użyły w tym celu komputera z dostępem do Internetu znajdującego się w jednym z mieszkań na warszawskiej Pradze Południe, opracowania zaś stworzyły na podstawie kserokopii kart z planowanymi pytaniami testowymi.

Funkcjonariusze ustalili, że dokumenty zostały wyprowadzone z jednego z niepublicznych gimnazjów w Warszawie. Zebrali oni materiał dowodowy, który pozwala na postawienie zarzutów Wiesławie P. i Iwonie Z.

Praca funkcjonariuszy Policji oraz prokuratorów doprowadziła do tego, że kobiety przyznały się do zarzucanych im czynów. Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanym.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony